Woda dla przemysłu

Woda kotłowa

Niedogodności związane z osadzaniem się kamienia, korozją, częstym odsalaniem oraz wysokim zużyciem środków do korekty chemicznej mogą zostać zminimalizowane dzięki urządzeniom firmy UNITEX. Nasze instalacje do uzdatniania wody przyczyniają się do osiągnięcia bezawaryjnej i ekonomicznej pracy kotła.

Ciepłownictwo

Najczęstszymi problemami w instalacjach ciepłowniczych są: korozja, wycieki oraz rozrost bakterii. Problemy te są spowodowane przez tlen, sole i zanieczyszczenia mechaniczne obecne w wodzie. Właściwe uzdatnianie wody zapewnia bezproblemowe działanie urzadzeń i ekonomię pracy.

Woda procesowa

Woda wodociągowa zanim będzie mogła być użyta do produckji, często wymaga dodatkowego uzdatnienia. W celu zapewnienia wody do wytwarzania produktów najwyższej jakości, trwałości oraz o najlepszym wyglądzie, firma UNITEX dostarcza kompletne rozwiązania do uzdatniania wody w prawie wszystkich branżach.

Woda płucząca

Woda płucząca stosowana jest w wielu różnych dziedzinach w obrębie branży. Firma UNITEX posiada duże doświadczenie w uzdatnianiu wody procesowej w takich dziedzinach jak produkcja szkła płaskiego, żywności, mikroelektronika, obróbka powierzchni, itp.

Woda chłodnicza

Potrzeba uzdatniania wody jest największa w przypadku chłodni kominowych i kondensorów. Uzdatnianie wody zapobiega powstawaniu uwodnionych osadów, substancji rozpuszczonych, korozji i biologicznego wzrostu. Prawidłowe uzdatnianie wody chłodniczej zapewnia długą żywotność Twojej instalacji, jak również lepszą ekonomię pracy.

Woda do nawilżania

Znaczne wahania wilgotności powietrza mogą szkodliwie wpływać na materiały i przedmioty, natomiast suche powietrze wpływa negatywnie na komfort odczuwalny przez ludzi. Można temu zapobiec dodatkowo zwiększając wilgotność powietrza przy pomocy pary wodnej lub atomizacji wody. 

Siedziba firmy

80-299 Gdańsk
ul. Astronomów 9
tel. 58 552 51 64, fax 58 552 24 17
e-mail: unitex@unitex.com.pl

Dojazd

Zakład produkcyjny

86-300 Grudziądz
ul. Droga Łąkowa 8
tel. 798 705 891
e-mail: produkcja@unitex.com.pl

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – tworzenie stron www.
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.