Przemysł Spożywczy

      Woda jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych surowców w przemyśle spożywczym. Stosowana w wielu operacjach jednostkowych, np. spławianie surowca, mycie, płukanie, blanszowanie, pasteryzacja, ogrzewanie, chłodzenie, produkcja pary, jako składnik produktów, do ogólnego sprzątania, higieny i dezynfekcji urządzeń. Zachowanie jej jakości jest niezwykle ważnym zagadnieniem na każdym etapie. Procesy technologiczne w produkcji spożywczej również wymagają zwrócenia uwagi na problemy związane z jakością wody, takie jak np. łatwość tworzenia się osadów, korozja, pienienie się czy rozwój bakterii.

Niepowtarzalne rozwiązania
Oferujemy doradztwo w zakresie doboru wielkości i rodzaju urządzeń, doboru materiałów, sterowania, dokumentacji i umów serwisowych ściśle dostosowanych do potrzeb Klienta.

Bezpieczna żywność
Właściwe uzdatnienie wody przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa żywności i poprzez to poprawia stan zdrowia całego społeczeństwa.

Instalacje przeznaczone dla przemysłu spożywczego

  • Stacje uzdatniania wody „pod klucz” 
  • Instalacje do usuwania żelaza, manganu 
  • Instalacje do okresowej lub ciągłej dezynfekcji wody 
  • Zamknięte układy odzyskiwania wody 
  • Instalacje do usuwania nieprzyjemnych zapachów

Filtry ciśnieniowe, aeratory oraz szereg innych urządzeń są podstawą naszych systemów uzdatniania wody. Posiadamy ponad 300 referencji i wiele umów o świadczenie usług serwisowych w zakresie zaopatrzenia w wodę. Wierzymy, że odzwierciedla to nasze doświadczenie i wysoki poziom jakości naszych rozwiazań.

Siedziba firmy

80-299 Gdańsk
ul. Astronomów 9
tel. 58 552 51 64, fax 58 552 24 17
e-mail: unitex@unitex.com.pl

Dojazd

Zakład produkcyjny

86-300 Grudziądz
ul. Droga Łąkowa 8
tel. 798 705 891
e-mail: produkcja@unitex.com.pl

Projekt i realizacja © 2014 agencja reklamowa soluma – tworzenie stron www.
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.